Kuchenne Rewolucje we francuskiej restauracji Doroty Rydygier

Kuchenne Rewolucje we francuskiej restauracji Doroty Rydygier

Kuchenne Rewolucje to program, który uratował już nie jedną restaurację w Polsce. Restauratorka Dorota Rydygier postanowiła wziąć udział w programie i dać swojej restauracji szansę na zmiany, jakie zaproponowała Magda Gessler. Może to one pomogą przetrwać ten trudny czas. Żeby się przekonać jak ostatnia EPIDEMIA i LOCKDOWNY Rządu wpłynęły na zarządzanie Restauracją zachęcamy do obejrzenia Rewolucji… Jakie są prawdziwe przyczyny kryzysu / krachu w gastronomii?

Dla właścicielki restauracji Voila w Krakowie udział w programie był niesamowitą przygodę. Chciała sprawdzić, czy jej kuchnia zachwyci czy też rozczaruje Magdę Gessler. Co się zmieniło w restauracji przy ulicy Konfederackiej 4 w Krakowie? To były przeogromne zmiany, nowy wystrój a przede wszystkim nowa karta i nowi ludzie. Klienci będą pozytywnie zaskoczeni, bo to właśnie ich potrzeby były brane pod uwagę przy wprowadzaniu zmian. Jak mówi Dorota Rydygier – „Nikt tak jak Francuz nie rozumie kuchni francuskiej„. Kucharkę Ivankę zastąpił Dylan – Francuz, z którym właścicielka restauracji komunikuje się po francusku. W nowym menu znajdziemy dużo warzyw, oliwy i słońca, jednak dla zwolenników klasyki, są też dania ze stałej karty. Poczujemy się jak w Prowansji! Goście na powitanie i czekając na główne danie dostają domowe rillettes, czyli smalec, który w restauracji robiony jest osobiście przez Panią Dorotę. Nie zabraknie wspaniałego pieczywa z francuskiej piekarni Pierre. Można również kupić świeże bagietki, a w weekendy można też skosztować croissanty, pain au chocolat, a także chleb z suszonymi owocami i z mąki kasztanowej. Zmieniona została także nazwa oraz wystrój w stylu Prowansja/Avignon. Dnia 4 listopada 2022 roku restauracja została otwarta w nowej odsłonie pod nazwą „Voila Avignon Bistro” (wcześniejsza nazwa „Voila”).

   

– „Było niesamowicie intensywnie. Towarzyszyła nam niemal dwudziestoosobowa ekipa telewizyjna, która czyhała na każde nasze potknięcie, a tych nie brakowało, oraz na każde nasze słowo. Były zwroty akcji! Byli znikający ludzie i działy się rzeczy zupełnie niespodziewane. Nie będziemy jednak spoilerować. Zdradzimy tylko tyle, że ten odcinek podobno przejdzie do historii Kuchennych Rewolucji – tak przynajmniej twierdzi sama reżyserka! Na koniec dodamy, że Pani Magda, oraz biała szałwia pomagają nam odczarować to miejsce. Powiem Wam tylko tyle: Magda Gessler to wspaniała, bardzo mądra, wyrozumiała osoba. Nauczyła mnie pokory. Już będę grzeczna, ale nadal uparta, bo za późno na zmianę charakteru. Dzięki niej będę walczyła o przetrwanie i bardzo liczę na Wasze wsparcie. Jesteśmy pełni dobrej energii. Wypędziliśmy złe emocje i odczarujemy to miejsce.” – komentuje właścicielka francuskiej restauracji „Voila Avignon Bistro”, Dorota Rydygier.

Planowana emisja odcinka z udziałem restauracji Doroty Rydygier odbędzie się w marcu 2023 roku. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego odcinka.

zdjęcia: prywatne archiwum restauracji „Voila Avignon Bistro”, www.facebook.com/voilaavignonbistro

Udostępnij ten wpis