Propozycja soft drinków, wspomagających walkę z koronawirusem

Propozycja soft drinków, wspomagających walkę z koronawirusem

Idąc naprzeciw wyzwaniu walki z koronawirusem, zachęcam proponować i dodawać do potraw na wynos soft drinki własnej produkcji zamiast „trującej” coli czy pepsi. Moje receptury soft drinków zawierają składnik bakteriobójcze, antyoksydanty, składniki oczyszczające z toksyn, dostarczające całą gamę witamin i minerałów niezbędnych w wspomaganiu układu immunolicznego. Uważam wręcz, że w tych szczególnych czasach na właścicielach sprzedających swoje potrawy na wynos leży obowiązek sprzedawania takich zdrowych napoi i informowania o nich.

Podaję cztery sprawdzone receptury, które konsultowałem z doktorem immunologiem i magistrem dietetyki. Tych sprawdzonych receptur nauczałem do tej pory i będę nauczał w setkach hoteli, restauracjach, szkołach gastronomicznych. Co ciekawe, zebrałem pozytywne opinie nie tylko od  uczestników, ale również od gości, którzy mieli okazje je spożywać.

Soft drinki 1, 2, 4 przygotowujemy w blenderze barowym. Porcja około 250/300ml. Można je podawać na wynos w kubkach z przykrywką. Soft drink 3 przygotowujemy w wyciskarce wolnoobrotowej (najlepiej 32 obroty na minutę) i również można je podawać na wynos w kubkach z przykrywką.

Nr. 1 „PaPoJa”
Papryka czerwona ½
Pomarańcza ½
Jabłko średnie 1szt.
Zielona herbata  80ml

Sposób wykonania

Do kielicha blendera wsypać szuflę lodu kostka, następnie dodać umyte i pokrajane na cząstki składniki oraz  wodę. Mieszać na średnich obrotach 30s. i na dużych obrotach również 30s. Następnie przelać do kubków gotowy soft.

Nr. 2 „PieCymi”
Natka pietruszki ½
Sok z cytryny świeży 15ml
Miód pszczeli 30ml
Woda niegazowana

Sposób wykonania
Do kielicha blendera wsypać szuflę lodu kostka, następnie dodać umytą natkę pietruszki, sok z cytryny, wodę oraz miód. Mieszać na średnich obrotach 30s i na dużych obrotach również 30s. Następnie przelać do kubków gotowy soft.

Nr. 3 „KapuJa” 
Kapusta czerwona 2 liście ze średniej główki
Jabłka 3 szt. średnie słodkie

Sposób wykonania
Umyte liście kapusty i jabłka należy przepuścić przez wyciskarkę wolnoobrotową następnie przelać do kubków gotowy soft.

Nr. 4 „AnaBan”
Świeży ananas ¼
Banan dojrzały 1 szt
Jogurt Naturalny 150ml
Cynamon mielony ½ łyżeczki

Sposób wykonania
Do kielicha blendera wsypać szuflę lodu kostka, następnie dodać umyty, pokrajany na cząstki ananas i banan. Dodać jogurt oraz cynamon. Mieszać na średnich obrotach 30s i na dużych obrotach również 30s. Następnie przelać do kubków gotowy soft.

Jerzy Czapla

Zadaj pytanie ekspertowi

Udostępnij ten wpis